Festyn 2015

W dniu 21 czerwca 2015 r. na boisku przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Narkowach odbyła się impreza pod hasłem „4 GODZINY DLA RODZINY”.

Celem festynu było pokazanie, iż można spędzać wolny czas razem z najbliższymi nie tylko w centrach handlowych, przed telewizorem lub komputerem.

Mieszkańcy gminy udowodnili także, iż można wspaniale bawić się bez używek, ponieważ na terenie boiska obowiązywał całkowity zakaz spożywania alkoholu.

Dzięki zaangażowaniu różnych podmiotów udało nam się udowodnić, iż wspólnymi siłami można wiele zdziałać, nawet w tak małej gminie, jak nasza.

Licznie zebrani mieszkańcy Gminy Subkowy mieli okazje podziwiać występy artystyczne dzieci i młodzieży z lokalnych szkół, Domu Kultury w Subkowach oraz taniec w wykonaniu dzieci ze szkoły tańca „STAKATO”.

Dla fanów motoryzacji nie lada gratką były pokazy wozów strażackich i policyjnych, a także prezentacja motocykli z Klubu Motocykli Ciężkich TORNADO z Tczewa.

W czasy średniowiecza wprowadziło nas Bractwo Rycerskie KERIN z miejscowości Subkowy, walka na worki cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Dzieci i młodzież oraz całe rodziny mogły uczestniczyć w zabawach i konkursach zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Pomoc za Jeden Uśmiech”.

Organizatorzy dopilnowali również, aby zebrani mogli posilić się kiełbaską z grilla, bigosem, chlebem ze smalcem i ogórkiem, bądź też przepysznymi domowymi wypiekami upieczonymi przez organizatorki.

O bezpieczeństwo dbali funkcjonariusze policji z Posterunku Policji w Subkowach.

Na koniec imprezy odbył się koncert Zespołu Trio Brothers.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację festynu. Każda z osób obsługujących imprezę włożyła mnóstwo swojego serca i pracy.

Szczególnie dziękujemy sponsorom, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie Festynu z tyloma atrakcjami. Każdy z nich bezinteresownie zareagował na apel organizatorów. Dziękujemy:

Panu Jackowi Lisewskiemu, Państwu Bożenie i Andrzejowi Herstowskim – Zespołowi Trio Brothers, Firmie FREGATA S.A., Bankowi Spółdzielczemu w Tczewie, Państwu Elżbiecie i Janowi Czachorowskim z Radostowo, Zakładowi Stolarskiemu Bogdan Zalewski z Brzuśc, Panu Bolesławowi Makowskiemu z Rybaków, Sklepowi PHU Krzyś Kwaśniak M. J. z Subków, Henrykowi Jurczyńskiemu z Wielgłów, Hurtowni Owocowo – Warzywnej „SAD” z Tczewa, Pani Dorocie Nawój i pracownikom Domu Kultury w Subkowach, Pani Małgorzacie Gądek i Stowarzyszeniu „Pomoc za Jeden Uśmiech”, Panu Grzegorzowi Roguszczak PPHU ROLLMAX Wielka Słońca, Klubowi Motocykli Ciężkich Tornado z Tczewa, Państwu Kamili i Robertowi Zielińskim Sklepu NIKO z Subków, Pani Anastazji Czerwińskiej Sklep Spożywczo – Przemysłowy NINA, sklepowi „KASZUB” Maria Węsierska z Subków, Sklepowi „U Marka” Marek Penkalla, FIRMIE OPTYKON sp. z o. o. z Tczewa, Panu Robertowi Nowakowskiemu i Bractwu Rycerskiemu KERIN, Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie, Panu Krzysztofowi Janusz, Panu Mieczysławowi Kryża, Panu Tomaszowi Makowskiemu, Panu Arkadiuszowi Kożuch, Adamowi Pelplińskiemu, Jerzemu Pustkowskiemu, Piekarni Badźmierowski Henryk z Subków.

Ogromne podziękowania należą się również darczyńcom, którzy dzięki swoim datkom wsparli Stowarzyszenie „Pomoc za Jeden Uśmiech”. Na rzecz Stowarzyszenia przekazano 673,41 PLN.

Organizatorami festynu byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Subkowach i Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Subkowach.